Bezpečnosť a prínosy prípravku Intra pre športovcov

Intra získala osvedčenie o bezpečnosti užívania pre športovcov od Inštitútu pre biochémiu pri Nemeckej športovej univerzite, ktorý je akreditovaným certifikačným inštitútom Nemecká športová univerzita Kolín.

Intra neobsahuje

Žiadne steroidy - Žiadne stimulujúce prostriedky

Intra neobsahuje žiadny alkohol, kofeín ani iné látky, ktoré by u športovcov mohli viesť k pozitívnym testom na zakázané látky.

Cvičenie - pre a proti

Ak keď sa tvrdí, že cvičenie prospieva nášmu telu, neuvedomujeme si, že cvičenie posúva telo za hranicu jeho obvyklých možností (výsledkom je potom poškodenie svalov). Po určitej dobe nutnej na zotavenie a vďaka vhodným živinám sa telo uzdraví a zregeneruje, pričom sa zvýši jeho sila a odolnosť (ide o tzv. "adaptačný syndróm). Aby sme trvale zlepšovali svoju fyzickú zdatnosť, musia byť tieto princípy podporené správnym množstvom živín a antioxidantov. Ak máme zaistený prísun týchto základných živín, zvýši sa účinnosť cvičenia a zníži sa doba potrebná na regeneráciu organizmu.

Počas cvičenia naše telo

  • spaľuje kyslík rýchlejšie a vo väčšom množstve
  • urýchľuje metabolizmus (spáli viac kalórií)

Po skončení cvičenia naše telo

  • zvýšenou mierou akumuluje toxíny (voľné radikály) a vedľajšie produkty (kyselinu mliečnu)
  • má zníženú fyzickú odolnosť vplyvom zvýšenej záťaže pri cvičení

Voľné radikály a kyselina mliečna

Keďže cvičenie zvyšuje hladinu organizmom spotrebovaného kyslíka, dochádza k zvýšenej produkcii nestálych molekúl zvaných voľné radikály. Tieto vysoko reaktívne molekuly môžu poškodiť bunky a považujú sa za hlavnú príčinu bolesti svalov deň či dva po cvičení (označuje sa ako "opozdená nastupujúca bolestivosť svalov" alebo anglickou skratkou DOMS).

Odpadové látky/vedľajšie produkty

Keďže cvičenie urýchľuje metabolizmus, dochádza k zvýšenej produkcii odpadových látok a vedľajších produktov. Aby sa znížila bolesť svalov a urýchlila ich regenerácia, musia byť tieto odpadové látky rýchlo eliminované a neutralizované.

Znížená fyzická odolnosť

Keďže svoje telo "preťažujeme" fyzickým stresom, trvá určitý čas, než sa bunky po cvičení zregenerujú a doplnia (označované ako regenerácia po cvičení).

Ako môže intra podporiť aktívny životný štýl?

Pre uchovanie "zdravého" životného štýlu je dôležité prijímať správne množstvo živín, ktoré: 

  • dodávajú optimálnu energiu
  • znižujú následky cvičebného stresu
  • poskytujú antioxidanty (bojujú s voľnými radikálmi a toxínmi tvorenými počas cvičenia)

Intra znamená energiu!

Intra obsahuje prísady, ktoré posilňujú energetický systém. Bez týchto základných živín by telo nedokázalo dosiahnuť optimálnu hladinu aktivity. Harmanček pravý, zázvorový koreň, včelí peľ a slzovka porcelánová sú niektoré z prísad prípravku Intra zvyšujúcich energiu.

Intra proti fyzickému stresu!

Adaptogény normalizujú a zvyšujú odolnosť organizmu voči všetkým formám stresu (vrátane fyzického stresu spojeného s cvičením). Intra obsahuje nasledujúce adaptogény: 

  • Ženšen sibírsky - je klasická adaptogénna bylina, ktorá bola ruskými vedcami podrobená rozsiahlym výskumom. V minulosti bol veľmi obľúbený medzi ruskými robotníkmi a športovcami, keďže zvyšoval výkonnosť a odolnosť a znižoval výskyt ochorení na pracovisku. Bolo vedecky preukázané, že ženšen dodáva energiu a životnú silu a pomáha telu odolávať vírusovým infekciám a toxínom z okolitého prostredia.
  • Huba reishi - v Oriente je táto huba považovaná za bylinu Fu Shen (posilňujúca imunitu). Reishi má rôzne použitia a funguje tiež ako adaptogén pomáhajúci telu bojovať s účinkami všetkých foriem stresu.

Intra obsahuje antioxidanty!

Bolo zistené, že antioxidačné doplnky sú účinné pri zmierňovaní opozdenej nastupujúcej bolestivosti svalov a zlepšujú regeneráciu po cvičení. Borievkové bobule, sladké drievko, šípky, plody schizandry čínskej a mučenka obsahujú antioxidanty, ako je vitamín C a flavonoidy, ktoré ničia voľné radikály a toxíny vznikajúce pri cvičení.

Koľko prípravku Intra potrebujem, aby som podporil/a svoj životný štýl?

Miera týždennej aktivity Navrhované dávkovanie prípravku Intra
Nízka - menej ako 3 dni týždenne, nepretržitá aktivita po dobu najmenej 30 minút Základné dávkovanie 28-59 ml denne
Stredná - 3-5 dní týždenne, nepretržitá aktivita po dobu najmenej 30 minút Stredné dávkovanie 89-118 ml denne
Vysoká - 5 dní týždenne, nepretržitá aktivita po dobu najmenej 30 minút Vysoké dávkovanie 148-177 ml denne